Milyen élmény Kanadába egy kanadai légitársasággal repülni? Nemrég Torontóban jártam és úgy adódott, hogy sikerült megcsípnem az Air Canada leányvállalatának, az Air Canada Rouge-nak az egyik közvetlen Budapest-Toronto járatát. Olvasd el a tapasztalataimat!
Őszintén szólva kicsit tartottam a Rouge-tól. Bár „vakációs járatnak” adják el, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy fapados járatról van szó. A legutóbbi kanadai utazásom során az ár és a gyorsaság volt a szempont, gondoltam, ezekért cserébe vállalok kompromisszumokat. Az Air Canada járata jóval olcsóbb volt mint a konkurens légitársaságok, ugyanakkor „emberi időben” indult és érkezett Torontóba. Nincs gondom a korai keléssel, ha utazni kell, de a 11 óra körül induló járat miatt nem kellett hajnalban kelnem. Az pedig kifejezetten célom volt, hogy ne este vagy éjszaka érkezzek meg. Eleve fárasztó egy tengerentúli repülés, nem akartam azzal tetézni, hogy 20+ órát legyek talpon.
Olvastam értékeléseket, miszerint „nagyon fapados” a szolgáltatás, többen nem voltak vele megelégedve, úgyhogy nem voltak magas elvárásaim. Szerencsére kellemesen csalódtam.
Az egyik negatívum a fedélzeti szórakoztató rendszer (inflight entertainment system) volt. Míg a legtöbb légitársaságnál az ülésekbe épített érintőképernyők vannak már rendszeresítve, az Air Canada Rouge gépen nem volt ilyen. A szórakoztató rendszerhez mobiltelefonnal lehetett csatlakozni. Előre le kellett tölteni az Air Canada applikációját, és a repülő WiFi-jére csatlakozva a telefonon lehetett nézni a filmeket.
Sajnos nem csak képernyő, de telefon töltésre alkalmas USB aljzat sincs a székekben. A kevésbé felkészült utazó így viszonylag rövid ideig élvezheti a szórakoztató rendszert. Hacsak nincs külső akkumulátora. Bár egy 9 órás repülőút alatt folyamatos képernyő használat mellett a külső akksi sem biztos, hogy elég.
Mi lehet hát a megoldás? Szerencsére 110V-os fali aljzat volt a gépen, persze az amerikai szabvány csatlakozóval és 2 székhez összesen egy aljzat tartozott. Viszont mivel mind átalakító, mind elosztó volt nálam, így végül nem volt gond egyszerre akár két telefont is tölteni filmnézés közben. Innentől fogva annyira nem zavart a nem szokványos szórakoztató rendszer.
Javaslom az Air Canada Rouge-zsal utazóknak a hasonló megoldást, ha feltöltött telefonnal szeretnének leszállni a gépről és szeretnének filmet nézni, esetleg laptopon dolgozni.
Egyes járatokon már internetezni is lehet, sajnos a flotta felkészítése a netre még nem teljes, azon a járaton, amin utaztam elvileg még nem lehetett netezni, előre megnéztem az Air Canada weboldalán. Aztán kiderült, hogy mégis. :)
1 órányi WiFi kicsit több, mint 9 kanadai dollár, a teljes útvonalra 20 dollár körül van a WiFi ára. Szerencsésebb a teljes útra fizetni a WiFit. Egyelőre sajnos ilyen magas árak vannak, később talán majd fog ez mérséklődni. Érdekes volt kipróbálni, de azért meg lehet lenni net nélkül is a repülőúton.
A szórakoztatórendszer mobil oldala, illetve WiFi az Air Canada járatán
Az óceán felett, térképrészlet…
A másik félelmem a catering volt. Korábban egy másik – szintén fapadosba hajló – légitársaságnál már jártam úgy, hogy a Budapest-Toronto járaton a meleg étel egy meleg szendvics volt. Az Air Canadától is visszafogott cateringet vártam. Kellemesen csalódtam.
Meleg ételt szolgáltak fel, pestós csirke volt krumplipürével az egyik lehetőség, paradicsomos tészta a másik. A főétel mellé pedig kukoricasaláta, zsemle, vaj és egy csokis süti járt, plusz egy üveg víz. Illetve lehetett kérni üdítőt, kávét, teát. Nem egy fine dining menü, de megfelelt a célnak. Az utazás alatt egyébként több alkalommal is kínáltak üdítőt, vizet, kávét, teát.
Leszállás előtt még egy kis meleg vacsorát is kaptunk: csirkével töltött pékáru volt és egy csokis süti.
Turista osztályon kritikus tud még lenni a hely, illetve annak hiánya. Nincsenek rövid lábaim, de nem volt gondom a lábtérrel. A Boeing 767-300ER gépen, amivel a szakaszt a társaság repüli, a székek elrendezése a turista osztályon 2+3+2. Barátnővel utaztam, ablak mellé ültünk, így nem kellett egy 3. emberen átmásznunk, hogy fel tudjunk a helyünkről állni. Nekem ez is pozitívum volt. Nagyobb gépeknél a szélesebb sorok miatt macerás felállni, ha az ember szomszédja épp alszik. Visszafelé Lufthansával repültünk, ott szűkebb volt a lábtér.
A személyzet egyébként maximálisan kedves és segítőkész volt. Rájuk sem lehetett panasz.
Összességében a várakozásaim felett teljesített a légitársaság. A szolgáltatás teljesen versenyképes színvonalú volt a drágább társaságok szolgáltatásához képest. Ha gyorsan, átszállás nélkül, megfizethető áron szeretnél Torontóba jutni, tudom javasolni az Air Canada Rouge járatait.
(A posztot nem az Air Canada szponzorálta, egyszerűen csak elégedett voltam velük.)
Érdekelnek a forgatási helyszínek, amiket meglátogattam? Megjelent a könyvem magyarul a Váratlan utazás hátteréről, a nemzetközi találkozókról, a színészekről, forgatási helyszínekről. Itt olvashatsz a könyvről részletesebben!
Iratkozz fel az INGYENES Avonlea világával kapcsolatos tájékoztató leveleimre (híreket, érdekességeket, cikkeket, blogposztokat küldök a Váratlan utazással, Anne Shirley és Avonlea világával kapcsolatban)!
Hagyj üzenetet